Informace pro začátečníky

Chcete začít hrát golf a nevíte jak na to?

KOMPLERTNÍ INFORMACE PRO ZAČÁTEČNÍKY

Pokud jste se proklikali až sem, tak máte zcela jistě vážný zájem začít hrát golf. Níže Vám přiblížím základní informace, které budete potřebovat pro seznámení se s tímto krásným sportem.

Nejdříve bych Vám rád objasnil pár mýtů o golfu, které sice ne již v takové míře jako kdysi, ale stále přetrvávají  a občas je slýchám od lidí, kterí toho o golfu moc nevědí.

golf je drahý

Tento mýtus již dávno není pravda. Pokud bych golf srovnal například s lyžováním, tak si dovolím tvrdit, že je levnější. Výbava je cenově srovnatelná napřič výkonnostními kategoriemi. Základní výbavu včetně oblečení a vhodné obuvi pořídíte okolo 10 000 Kč. Cena za vstup na golfové hřiště je v dnešní době levnější než permanentka v lyžařském areálu. Cena za 9 jamek dle golfového hřiště začíná na 300 – 400 Kč ( Štiřín, Molitorov). Za tuto cenu si zahrajete golf cca 2,5 h. Celodenní permanentka stojí dnes průměrně 700 Kč. Pokud budu počítat, že nebudou fronty a stihnu za den 20 kopců, tak je to cca 40 min čisté jízdy.

golf není sport

Od koho uslyšíte tuto větu, tak určitě golf nikdy nehrál. Přihře na 18 jamek ujdete cca 10 – 14 km dle daného hřiště. Dále uděláte 70-130 golfových švihů na balón a minimálně 2-3 krát tolik cvičných švihů. Golfový švih v jeho pravém slova smyslu je sportovní pohyb, do kterého dáváme energii z celého těla a je to velice technicky a fyzicky náročný pohyb. Mám zkušenost, že když přijde na lekci začátečník a odpálí 100 balónů, tak se vždy diví jak je to namáhavé. 

na golf je potřeba mnoho času

Pokud nemáte mnoho času, tak jako spousta mých klientů je možné si zahrát pouze 9 jamek, což jsou cca 2h a chodí hrát v týdnu po práci. Některá hřiště dokonce nabízí 6 jamek. Golf Hostivař dokonce i 4 jamky. Navíc golf není pouze o hře na hřišti, ale také o tréninku na cvičných plochách. Hodně hráčů si jde po práci pouze odpalovat na driving range. Jé to nutný trénink i zábava. 

golf hrají jen snobové

Ano, občas stejně tak jako na sjezdovce či tenisu je potkáte i na golfu, ale převážně se na golfu potkáte s úplně normálními lidmi. Například mý klienti jsou různých profesí. Učitelé, prodavači, řemeslníci, doktoři, právníci, podnikatelé. 

PROČ ZAČÍT S GOLFOVÝM TRENÉREM

Pokud jste se rozhodli začít s golfem, tak bych Vás rád jako zkušený golfový trenér provedl krok za krokem vašimi golfovými začátky. 

Správný golfový švih je biomechanicky náročný sportovní pohyb a bez dobrých základů, které se naučíte na začátku správně se do budoucna neobejdete. Velice často mě oslovují hráči, kteří hrají golf 0,5 – 2 roky, začali hrát sami nebo pouze s radami od kamarádů, kteří již golf hrají a hodně se s golfem trápí, jejich hra se nezlepšuje a golf jim nedělá radost. 

Systematickým tréninkem pod odborným vedením lze samozřejmě vše opravit, ale jedná se o poměrně náročný proces. Tělo má již zažité špatné pohyby a pohybové sekvence.

Jednodušší a rychlejší cesta k dobrému golfu je začít trénovat golf s profesionálním golfovým trenérem, který vás naučí hrát golf od začátku správně a ušetří vám  do budoucna hodně trápení, času.

Chci začít hrát, CO BUDU POTŘEBOVAT

1

Golfové oblečení

Na tréninkové lekce nepotřebujete žádné speciální oblečení. Úplně postačí jakékoliv sportovní kalhoty a tričko s ideálně s límečkem

2

Golfové boty

Na tréninkové lekce nepotřebujete žádné speciální golfové boty. Postačí jakákoliv sportovní obuv, která vám nebude klouzat na trávě

3

Golfové hole

Na tréninkové lekce Vám půjčím golfové hole zdarma. Až následně si můžete s rozvahou koupit své golfové hole

Dále je potřeba se rozhodnout, jaký způsob tréninku si zvolíte

Můžete začít trénovat ve skupině nebo individuálně. Dle mých dlouholetých zkušeností bych Vám rozhodně doporučil trénink individuální nebo maximálně ve dvou hráčích. Ve skupině, která trénuje například v pěti hráčích 90 min se konkrétně Vám věnuje trenér pouze 18 min. To je opravdu velmi málo a vaše pokroky v golfu budou velice pomalé. Přitom finančně tato forma tréninku v poměru Kč/min vychází cenově hůře.

Možnosti tréninku pro začátečníky

1

první den na golfu

Tento kurz je ideální způsob, jak si vyzkoušel golf bez jakýchkoliv závazků. V průběhu kurzu Vás seznámím s technikou základních golfových úderů. Vyzkoušíte si patování, krátké přihrávky a dlouhé odpaly. Pokud Vás golf bude bavit, tak můžete pokračovat dalším kurzem pro začátečníky nebo individuálními lekcemi.

2

Golfový kurz pro začátečníky

Tento kurz je určen pro začátečníky, kteří se chtějí naučit veškeré golfové dovednosti, které budou potřebovat pro složení závěrečné zkoušky golfové způsobilosti na golfovém hřišti.

Během osmi hodinových lekcí se naučíte jednotlivé golfové dovednosti jako je patování, chippování, přihrávky, hru z písečné překážky a dlouhé rány. Dále Vás seznámím s golfovou etiketou a pravidly golfu.

3

Individuální lekce

Individuální lekce jsou ideálním způsobem, jak se naučit hrát golf. Jelikož se budu věnovat pouze Vám, tak jsem schopen přizpůsobit tréninkové hodiny vašim schopnostem, rychlosti zlepšování a konkrétním golfovým dovednostem.

Co všechno se musím naučit, abych mohl hrát golf na golfovém hřišti

Abychom byli schopni hrát golf na golfovém hřišti, tak je potřeba se naučit základní golfové údery, bez kterých se na hřišti neobejdete. Těchto pět základních úderů, které Vás při tréninku naučím popíši níže.

Přehrát video

Pat

Pat je finální úder, kterým se snažíme dohrát míček do jamky. Tento úder používáme na greenu a v jeho blízkém okolí pokud jsou na to vhodné podmínky.

Přehrát video

chipp

Chipp je krátká přihrávka z blízkého okolí greenu, kdy golfový míček nejprve první část své dráhy letí vzduchem, následně dopadne na green a roluje k jamce. 

Přehrát video

Pitch

Pitch je přihrávka ze vzdálenosti cca 30 – 80m. Účelem této rány je zasáhnout green a ideálně se přiblížit co nejvíce k jamce. 

Přehrát video

Bunker shot

Tento úder používáme z písečné překážky. Písečné překážky bývají mimo jiné v okolí greenu a náš míček v nich končívá při nepřesné ráně, kterou máme v úmyslu zasáhnout green.

Přehrát video

plný švih

Plný švih je základní golfový úder, který na golfu používáme. Pro tento úder používáme všechny golfové hole, které máme v golfovém bagu. Samozřejmě kromě patru. Dle výběru hole jsme schopni kontrolovat vzdálenost, kterou pro danou ránu potřebujeme zahrát.

1
LET TRENÉRSKÉ PRAXE
VYDANÝCH ZELENÝCH KARET
+
SPOKOJENÝCH KLIENTŮ